Bizi Takip Edin! Fırsatlarımızdan Yararlanın..

Almila Dalkılıç

İstanbul'da doğdu. 1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Görüntü Ana Sanat Dalı Tiyatro Dekor Kostüm bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılında London School of Publıc Relatıons'dan 'An İntegrated Approach to PR Certificate' almıştır. Uki , Beymen ve Homestore gibi Ülkemizin önde gelen birkaç ünlü markasında Dekoratör olarak çalışmıştır.TGRT, İstanbul FM, Medya FM, MTV'de Program Yapımcılığı ve Sunuculuk yapmıştır.MEB Bakanlığı onaylı Haber Spikerliği ve Sunuculuk sertifikasına sahiptir.Halen MEB 'bağlı bir Spikerlik Sunuculuk Kursunda ders vermektedir. 
TGRT, Logo, Çanakcılar vb.gibi şirketlerde yıllarca Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapmıştır.Müziğe, Üniversite yıllarında katıldığı yarışmalarda dereceler ve birincilikler alarak başlamış, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmiş ve canlı yarışma performansıyla hem bateri çalıp hem de solo bir şarkıyı seslendirerek" En iyi Enstrümantalist" ödülünü alarak Türkiye'nin ilk ve tek Ödüllü Bayan Bateristi unvanını kazanmıştır.


TRT Ses Sınavında 2.lik, TRTAltın Anten'de mansiyon kazanmıştır. ATV'de Gani Müjde'nin ekibinde her hafta yayınlanan bir stand up show programı canlı yayınında baterist olarak görev almıştır.

Daha sonra müzik çalışmalarına konser ve reklam müzikleri ( jingle ) solistliği ile devam etmiştir. Pek çok reklam müziği seslendirmiştir. ( Yataş, Maggi, İstanbul FM, Sandy, Loreal, Çardak, Laressa vb...) 
Seslendirdiği jingle'lar tüm radyolarda yer almıştır.

Ak Parti Siyaset Akademisi'nde Milletvekili adaylarına vermiş olduğu eğitimler sebebiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan, Kadıköy Belediyesi'nde ve Sağlık Polikliniği'nde vermiş olduğu eğitimlerden dolayı Belediye Başkanı Selami Öztürk'den Teşekkür Belgeleri almıştır. Bir yıl sözleşmeli olarak Belediye Başkanlığı İletişim Danışmanlığı yapmıştır.

Uzmanlık konuları ; İletişim teknikleri, Halkla ilişkiler, Güzel Konuşma, Hitabet, Beden dili, Ekip çalışması, Liderlik, Motivasyon, Telefonda iletişim, Diksiyon, İmaj, Karizma, Zor insanlarla Kolay iletişim, Zaman ve Stres Yönetimi, Ritm ve Ses Atölyesi, Aile içi İletişim, Yaratıcı Düşünme teknikleri, Etkili Sunum Teknikleri,Müşteri İlişkileri Yönetimi,Yöneticilik, Eğitimcinin Eğitimi, İşletmede Eğitim ve Geliştirme vb.olup Türkiye'de Protokol eğitimini veren en bilinen beş hocadan biridir.

Seminer verdiği firma ve kuruluşlardan bazıları:

  • AKP,CHP,İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi,Siyaset Akademisi, TCDD,İETT, ÖHO, İBB, TÜMSİAD, ACIBADEM SAĞLIK GRUBU, TEB, Üsküdar Belediyesi, İDO, Ulaşım A.Ş, Spor A.Ş, AYEDAŞ, EVYAP, PUMA, ECA-SEREL, Türk Telekom, Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği, ETÜDER, BİODER, Kayseri Gaz, Toros Tarım, Hisar İntercontinental Hospital , Göztepe Kardiyoloji Merkezi, Genesis Holding, Şahinler Holding,Peker Group, Timder, ANC vb...
  • 15 yıldır Kişisel Gelişim Uzmanı-Yazar olarak seminerler verirken konferans ve zirvelerde de konuşmacı olarak yer almaktadır. Güç Türkiye ile Türkiye'deki Üniversitelerde düzenlenen konferans ve kongrelere konuşmacı olarak katılmaktadır.
  • 5 yıldır Timder Akademi de seminerler vermektedir ve Timder dergilerinde sürekli olarak yazıları yayınlanmaktadır. 20 Başarı Plaketi ve çok sayıda Teşekkür Belgesi vardır.
  • Eğitimlerinden alınan genel memnuniyet oranı : 5 üzerinden 4.8 'dir. Elma Yayınevi tarafından yayınlanmış 'İletişimde İletişim' adlı bir kitabı bulunmaktadır. İkinci kitabının hazırlık çalışmaları devam etmekte olup Eğitim çalışmalarına 15 yıldır olduğu gibi devam etmektedir.